biuro@s-pv.pl    +48 736 935 315   Pon-Pt : 9:00-15:00    


NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNA

Możesz zostać właścicielem swojej własnej mikroelektrowni! Wykorzystuj nadmiar wytworzonej energii w ciągu całego roku.

REDUKCJA EMISJI CO2

Chcemy zmieniać świat! Montowanie paneli fotowoltaicznych ogrania emisję dwutlenku węgla i pozwala dbać o środowisko. ,

OSZCZĘDNOŚĆ

Dzięki instalacji fotowoltaicznej możemy obniżyć koszty energii do 0 złotych uwzględniając jej dotychczasowe zużycie.

Kontakt

Skontaktuj sie z  nami a dobierzemy instalację dla Ciebie.


 

 

 

Twój darmowy prąd 

 

Zainwestuj w panele fotowoltaiczne.

 

Czysta energia ze słońca

 

Obniż swoje rachunki

 

OFERTA

Zainwestuj w moduły fotowoltaiczne

Zacznij zarabiać na słońcu !

 

OFERTA

Już dziś, wybierz swoje panele fotowoltaiczne

 

TROCHĘ HISTORII

Po raz pierwszy idea zbudowania "sztucznych liści", które by potrafiły zamieniać promieniowanie słoneczne w prąd elektryczny pojawiła się w XIX wieku. W 1839 roku francuski fizyk Antoine-Cesar Becąuerel opublikował dane ze swoich badań. Spostrzegł, że światło padające na pewne substancje wywołuje przepływ prądu. Gdy minęło pół wieku Charles Fritts skonstruował pierwsze prawdziwe ogniwa słoneczne, wykorzystując w tym celu selen i złoto. Marne to były ogniwa, bo przekształcały w prąd zaledwie 1% absorbowanego światła.

Ogniwo wykonane z miedzi i tlenku miedziowego testowano w 1927 roku. I choć nadal nie mogły poszczycić się lepszą wydajnością, w latach 30. XX wieku zaczęto umieszczać oba rodzaje ogniw, w urządzeniach światłoczułych, takich jak fotometry stosowane w fotografice.

Dopiero gdy w 1941 roku Russell Ohl skonstruował krzemowe ogniwo słoneczne zwiększyła się wydajność sztucznych liści.

W 1954 roku trzech Amerykanów: G.L. Pearson, Daryl Chapin i Calvin Fuller zademonstrowało krzemowe ogniwo słoneczne, zdolne przetwarzać padające nań promieniowanie słoneczne w energię elektryczną z wydajnością na poziomie 6%. I tak już było przez kolejne dziesięciolecia. Nie specjalnie interesowano się odnawialnymi źródłami energii i nie przeznaczano odpowiednich sum na badania nad fotowoltaiką.

Aż wreszcie pod koniec lat 80. XX wieku produkowano ogniwa krzemowe oraz takie, do których wytworzenia użyto arsenku galowego, a ich wydajność przekraczała 20%. W 1989 roku ogniwo słoneczne z koncentratorem, skupiającym za pomocą soczewek światło słoneczne na powierzchni ogniwa, osiągnęło wydajność 37%.

 

 

 

 

 

 

 

 

JAK TO DZIAŁA?

 

Instalacja PV oraz sposób jej funkcjonowania są stosunkowo proste. Produkowanie energii elektrycznej przez panele fotowoltaiczne.Jest możliwe dzięki zjawisku nazywanemu efektem fotowoltaicznym. Zjawisko to polega na tym, że w półprzewodniku powstaje siła elektromotoryczna. Co to oznacza? Najprościej rzecz ujmując, w jego wyniku energia słoneczna zostaje zamieniona na prąd stały, a dochodzi do tego w ogniwach fotowoltaicznych, z których składają się panele słoneczne.

 

NASZA OFERTA

7 KROKÓW DO POSIADANIA WŁASNEJ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ!

 

1. DARMOWA KONSULTACJA

To pierwszy krok do posiadania własnej elektrowni słonecznej. Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy bądź skontaktujesz się z nami telefonicznie, a nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

 

2. WIZJA LOKALNA

Kolejny etap to wizja lokalna w Twoim domu bądź firmie. Ma ona na celu sprawdzenie warunków technicznych do instalacji paneli fotowoltaicznych oraz precyzyjnego pobrania wymiarów miejsca inwestycji.

 

3. PRZYGOTOWANIE PROJEKTU

 

4. WYBÓR FINANSOWANIA

 

5. MONTAŻ SYSTEMU

 

6. PODŁĄCZENIE DO SIECI

 

7. SERWIS

 

 

NACHYLENIE A SKUTECZNOŚĆ

 

Zgodnie ze schematem przygotowanym przez firmę Solwis, najwyższą maksymalną efektywność otrzymamy montując panele fotowoltaiczne (PV) na południowej części dachu, przy pochyleniu wynoszącym 30-40 stopni. Nieco mniejsza będzie ich skuteczność, gdy dach będzie skierowany w inną stronę – albo gdy słońce przemieści się na nieboskłonie.

 

 

Co ciekawe, panele mają niezłą skuteczność (90 procent), gdy są zamontowane poziomo, czyli w zasadzie niezależnie od ustawienia dachu. Najgorzej wypadają zestawy montowane na ścianach (pionowo), które nawet od południowej strony są w stanie osiągnąć do około 72 procent efektywności.